Aloe Vera Saç Bakımı

aloe-vıa-sac-bakimi

Yıpranan saçlara çözüm yolları mı arıyorsunuz? LR sağlık ve güzellik formülleriyle sizler için ürünler geliştiriyor. İçeriğinde bulunan Aloe vera ve 7 farklı doğal yağ ile saçlarınızı besleyen Aloe-Vıa güçlendirici, yumuşatıcı, uzun süreli koruma ve ısı koruması ile ipeksi, sağlıkla parlayan saçlarınıza kavuşurken kokusu ile de sizi rahatlatacak ürünler LR Health&Beauty’de sipariş verebilir, güvenle kullanabilirsiniz.

aloe-via

Aloe Vera Besleyici Onarıcı Şampuan; %45 Aloe Vera jel ve bambu özü içeren bu şampuan her saç tipine uygundur. Saçları hassas bir şekilde temizlerken, saçınızı güçlendirir ve saç derisini nem ile beslemektedir.

Aloe Vera Besleyici Onarıcı Saç Kremi; %15 Aloe Vera jel ve 7 çeşit yağdan oluşan Nurti-Oil-Repair-Complex içermektedir. Saçları beslemekle kalmayıp onarmaktadır. Aynı zamanda saçları pürüzsüzleştirir ve sağlamlaştırmaktadır. Her saç tipine uygun olan onarıcı saç kremini gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Aloe Vera Besleyici Onarıcı Saç Maskesi;%15 Aloe Vera jel ve 7 çeşit yağdan oluşan Nurti-Oil-Repair-Complex içeriğiyle saçları derinlemesine beslemektedir. Saçlar dayanıklılığını geri kazanırken saçların kırılmasını da uzun süre durdurur. Haftada bir iki kez saç kremi yerine kullanılabilir.

Aloe Vera Besleyici Onarıcı Nemlendirici Saç Kürü Spreyi; Aloe veranın yoğunluğu ile saçlarını besler ve onarır. %60 Aloe Vera jel ve bambu özü içeren sprey fön ve saç düzleştirmeden önce uygulayabilir, istediğiniz zaman saçlarınıza sıkıp durulamadan kullanabilirsiniz.

Nutri-Oil-Repair-Complex

Saç bakımında Aloe-Vıa ürünlerini tercih ettiyseniz saçlarınızı besleyecek ve onaracaksınız. Peki bu yağlar hangileri?

  • Keten tohumu yağı; keten ve keten yağı birçok hastalığın tedavisinde kullanılmaktadır. Saç sağlığında da önemli bir yere sahip olan keten tohumu yağı Aloe-Vıa’da bulunmaktadır. (3)
  • Hindistan cevizi yağı; tropikal bölgelerde yetişen Hindistan cevizi tarih boyunca saç bakımı için kullanıla gelmiştir. Hindistan cevizinin yağının kullanımı sağlıklı uzun saçlara olanak sağlamaktadır. (4)
  • Ayçiçek yağı; yumuşatıcı özelliklere sahip olan ayiçiçek yağı saçlar için de faydalıdır. (4)
  • Zeytinyağı; eski çağlardan beri kullanılan zeytin ve zeytin yağının birçok faydası bulunmaktadır. Saçlar için ise kepeği tedavi edici olarak kullanılmaktadır. (4)
  • Avokado yağı; Kollajen üretimine de katkısı olan avokado yağı kuru ve yıpranmış saçların iyileştirilmesi için de kullanılmaktadır. (4)
  • Argan yağı; saçların beslenmesi için ihtiyacı olan proteini argan yağı ile alabilirsiniz. (4)
  • Makedemya yağı; kuru saçları nemlendirir, temel besin maddelerini sağlamaktadır.

Saç Nedir?

Pürüzsüz, kırık olmayan parlak saçlar genellikle sağlıklı saç olarak kabul edilir. Saç dokusu ve saç dipleri ayrı ayrı olarak değerlendirecek olursak; saç telleri cansız bir yapıya sahiptir. Ancak saç diplerinde bulunan sinir uçları nedeniyle saçlarımız çekildiğinde canımız yanar.

Saç keratin adı verilen proteinden oluşmaktadır. Sadece saçlarımızda değil, cildinizde ve tırnaklarınızda da bulunmaktadır. Saçın yapı taşı olarak kabul edilen keratin sağlıklı saçların da anahtarı olarak kabul edilebilir. Saç dokusu ve parlaklığı saçlarımızla ilgiliyken, saç uçlarının bütünlüğü ise saç korteksi ile ilgilidir. Korteks; saç teli boyunca uzanan ve saç telinin iç kısmında yer alan, saçın şekillenmesi, esnekliğini sağlayan tabakadır. (1) (2)

Referanslar

1.Sinclair RD. Healthy hair: what is it? J Investig Dermatol Symp Proc. 2007 Dec;12(2):2-5. doi: 10.1038/sj.jidsymp.5650046. PMID: 18004288.

2.Bayram, V. (2011). Saç ve derinin yararlanabilecekleri. Anadolu Bil Meslek Yüksekokulu Dergisi , (22), 66-70.

3.KARTAL, M. Avrupa Farmakopesinde Bulunan Sabit Yağlar ve Aromaterapide Kullanımları.

4.MELİKOĞLU, D. D. G., & KURBAN, B. KOZMETİK ÜRÜNLERDE KULLANILAN BİTKİLERİN.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir