LR Güneş Koruma Ürünleri

Güneş hem enerji kaynağı, hem yaşamın devamlılığı için olmazsa olmaz bir gereksinimdir. Güneş ışınlarının ise faydası olduğu kadar zararı da olmaktadır. Güneş yanığı, cilt lekeleri gibi durumlar görülebilir.

Ultraviyole (UV) ışınlarından korunarak zararlı etkilerinden korunmak gerekmektedir. (1) Her cilt tipinin ihtiyacı olan korunma yöntemi ise Aloe VIA Güneş Koruması ile mümkündür.

gunes koruma aloevera

Aloe VIA Güneş Koruması

LR Aloe VIA güneş koruma ürünleriyle UVA ile UVB korumasının dengeli olmasını sağlar. Güneş koruyucu losyon, güneş sütü spreyi ve güneş sonrası jel kremi ile cildinizin ihtiyacı olduğu korumayı sağlayacak.

Aloe Vera Anti Aging Güneş Koruyucu Losyon SPF 50

Korunmuş, sıkı ve esnek bir cilt için LR’da sizler için güzel bir ürün var. Güneşin artık kendini hissettirmeye başladığı şu günlerde cildimize yapabileceğimiz en büyük yatırımdır doğru seçilmiş güneş koruma ürünleri. Bunlardan biri de güneş koruyucu losyon içeriğinde bulunan %40 aloe vera ve ananas özüyle cildi UVA-UVB ışınlarına karşı korurken cildin yaşlanmasına karşı da koruma sağlar. Hızlı emilimi, yapışmaması ve kalıntı bırakmaması ise diğer özellikleri arasındadır.

Aloe Vera Güneş Sütü Spreyi SPF30

Aloe Vera güneş sütü spreyi 30 faktör korumasıyla hafif bronzlaşmış ciltler için pratik bir çözüm sunuyor. %40 aloe vera ve ananas özüyle zararlı güneş ışınlarına karşı koruma sağlar. Hemen emilimi ve yapışkan his bırakmaması ile hızlı ve kullanımı kolaydır.

Aloe Vera Güneş Sonrası Jel Krem

Yaz aylarının sıcağında serinlik arayanlara ve aynı zamanda güneşe korunmaya yardımcı olabilecek bir üründür. %70 Aloe Vera ve Ananas özüyle güneş sonrası cildin yenilenmesinin yanı sıra rahatlık da vermektedir.

Güneşten Korunmak İçin Ne Yapabiliriz?

  • Öğle güneşinden kaçının; öğle saatleri güneşin en çok etkili olduğu saatlerdir. Sabah 10:00 ve 16:00 arasında güneş ışığından korunmak gerekir.
  • Gölgeyi tercih etmek;
  • Şapka; şapka kullanmak güneş ışınlarından yüzümüzü koruyacaktır.
  • Güneş gözlüğü kullanmak; UV ışınlarından korunmak için bir diğer yöntem ise güneş gözlüğü kullanımıdır.
  • Güneş kremi kullanmak; yüksek koruma faktörlü güneş kremi kullanımı ile yeterli korunmayı sağlayabilirsiniz.

Aloe Vera Kremi Güneşten Korur mu?

Aloe vera bitkisi birçok özelliği açısından mucize bir bitkidir. Güneş ışınlarının olumsuz etkilerinden korunmak için, güneşe çıkmadan önce güneş koruyucularından faydalanmak gerekmektedir. Aloe vera bitkisi yeni hücre oluşumuna katkı sunduğu belirtilmiştir. (2)

Referanslar

1.TEKBAŞ, Ö. F., Didem, E. V. C. İ., & ÖZCAN, U. D. U. YAKLAŞAN YAZ MEVSİMİ İLE ARTAN BİR TEHLİKE: GÜNEŞ KAYNAKLI ULTRAVİYOLE IŞINLARI.

2.Türsen, B., & Türsen, Ü. (2014). Dermatolojide aloe vera. Dermatoz, c, 5, 1-11.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir