LR Pro Minerals Ne İşe Yarar?

lr pro minerals

LR LİFETAKT Pro Minerals asit baz içeriğini dengeleyerek sağlık durumunun genel durumunu iyileştirir. Alkali beslenmenin öneminin hepimiz farkındayız değil mi? Yani bedenimize zarar veren gıdalardan uzak durarak sağlıklı olmaya çalışırız.

Mineral eksikliği ile oluşan yorgunluk, huzursuzluk engellemeye yardımcı olmaktadır. Magnezyum, kalsiyum, sodyum, bakır ve krom gibi minerallerle zengin olmasıyla vücudun asit-baz dengesini düzenler ve bağışıklığınızı düzenler.

LR Pro Minerals faydaları nedir?

Yaşam standartları, kötü beslenme asit baz dengesini etkiler. Asit baz dengesinin korunması sağlığımız için önemlidir. (1)

  • Yorgunluğunuza iyi gelir, bağışıklık sisteminizi güçlendirir.
  • Doğal asit baz dengesini desteklemektedir.

Magnezyum, kalsiyum, sodyum, bakır ve krom gibi mineraller bakımından zengin Pro Minerals ile vücudunuzun asit baz dengesi normale döner. İnce kırılgan tırnakları güçlendirmektedir. Pro Minerals asit yağ oranının dengeleyerek kilo vermeye yardımcı olmaktadır. Vücut için önemli bir gıda takviyesidir. Eklem ve kıkırdak sağlığının korunmasına yardımcı olmaktadır. Yorgunluğa iyi gelirken bağışıklığınızı desteklemektedir.

LR Pro Minerals İçeriğini hangi mineraller oluşturur?

Her canlının yaşamasında, sağlıklı yaşamasında beslenmenin önemi büyüktür. Beslenmede ise minerallerin önemi büyüktür. Mineraller çeşitli besinlerden alınır ter, gözyaşı gibi fonksiyonlarla vücuttan atılmaktadır. Ağlayınca genellikle yorgun düşülmesinin bir nedeni de budur. Mineraller vücut tarafından üretilmediği için mutlaka yeniden alınması gerekmektedir. LR Pro Minerals içeriğinde bulunan mineraller asit baz içeriğini düzenlemeye yardımcı olmaktadır.

  • Krom; yağ ve karbonhidratta etkili olduğu düşünülmektedir.
  • Bakır; sağlıklı bir metabolizma, sinir sisteminin düzgün çalışması ve sağlam kemikler için vücudun ihtiyacı vardır.
  • Kalsiyum; insan vücudunda bulunan en çok mineraldir. Kas ve sinir sisteminin çalışmasında önemi büyüktür.
  • Magnezyum; kasların güçlenmesi, protein sentezi, hücrelerin büyümesi ve yenilenmesinde rolü büyüktür.
  • Potasyum; sinir uyarılarının ve kas kasılmalarının işlevi için gereklidir. (2)

LR Pro Minerals Nasıl Kullanılır?

LR Pro minerals; bir kutuda 360 tablet bulunmaktadır. Günde 2*2 miktarda tablet bir miktar suyla alınarak kullanılmalıdır. Serin ve kuru yerde saklanılması gerekmektedir. Ürün desteği dışında sağlıklı ve dengeli bir beslenmeye de özen göstermek gerekmektedir.

1.BAYINDIR, A., & YARDIMCI, H. Alkali Beslenme. Gazi Sağlık Bilimleri Dergisi, 1(2), 40-58.

2.Ünsal, A. (2019). Beslenmenin Önemi ve Temel Besin Öğeleri. Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Sağlık Bilimleri Dergisi, 2(3), 1-10.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir